Na jakie okazje można wręczyć mężczyźnie perfumy?

Na jakie okazje można wręczyć mężczyźnie perfumy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór prezentu jest zawsze z jednej strony przyjemny, a z drugiej nieco stresujący, bowiem chcemy zdecydować się na coś co spodoba się danej osobie i będzie przy okazji stosowne do okazji. Istnieją na szczęście pewne uniwersalne podarunki i jednym z nich są na pewno perfumy. Z jakich okazji można je wręczyć mężczyźnie?

Komu dajemy perfumy?

Jest to prezent odpowiedni bez względu na wiek czy charakter relacji. Ucieszą zarówno osoby młodsze, jak i starsze, choć same gusta dotyczące zapachów będą tutaj pewnie nieco odmienne. Ogółem jednak mogą stanowić podarunek dla najbliższych, a więc członków rodziny, ukochanego czy bliskiego przyjaciela, lecz równie dobrze nadadzą się jako sposób podziękowania dla kolegi z pracy, gdy pomógł on przy jakimś ważnym projekcie czy zadaniu i chcemy się za to odwdzięczyć. Przekrój jest zatem ogromny i jest to prezent, który dla każdego wydaje się z pewnością stosowny, a będzie to jednocześnie większy wyraz sympatii niż wręczenie standardowych kwiatów, czekoladek czy butelki alkoholu.

Czym kierować się przy wyborze perfum dla mężczyzny?

Odpowiedni zapach powinien być wybrany pod kątem charakteru i upodobań danej osoby. Czasem można się domyślić tego, jakie perfumy spodobają się danemu mężczyźnie, jeżeli wcześniej dowiemy się jakich używa aktualnie. Wiele mówi także sposób bycia, bowiem osoby spokojne wybierają przeważnie delikatne aromaty, podczas gdy mężczyźni temperamentni chętnie sięgają po wyraziste, mocne zapachy. Najbezpieczniejszą opcją jeżeli nie mamy przekonania odnośnie preferencji, są orzeźwiające i lekkie aromaty.

Święta i urodziny

Główne okazje z którymi kojarzy nam się zapewne wręczanie perfum to święta bożonarodzeniowe, a także urodziny lub imieniny. Wtedy taki podarunek na pewno sprawdzi się optymalnie i będzie odpowiedni zarówno dla syna, męża, jak i dziadka. Z pewnością nie raz i nie dwa znaleźliśmy pod choinką paczuszkę z elegancką butelką perfum i prezent ten nigdy nie budzi rozczarowania, a wręcz przeciwnie – zwłaszcza, że korzystamy potem z niego przez długi okres czasu. Podobnie ma się rzecz z urodzinami lub imieninami, jeżeli te są przez daną osobę mocno celebrowane. Dany mężczyzna z pewnością poczuje się wtedy doceniony i ucieszy się z praktycznego podarunku.

Specjalne okazje

Perfumy doskonale sprawdzają się jako upominek w kontekście wyjątkowych okazji, takich jak na przykład rocznice ślubu czy też świętowanie awansu lub innego sukcesu zawodowego. Z uwagi na dość osobisty charakter są częstym prezentem w kontekście osób bardzo zakochanych. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się na inne okazje.

Jeżeli choćby świętujemy ukończenie dużego projektu w pracy lub ktoś bardzo pomógł nam przy jakimś zadaniu, to można okazać mu swoją wdzięczność poprzez perfumy. Warto sięgnąć jednak wtedy po popularne marki i uniwersalne kształty buteleczek, by prezent nie został odebrany przez współpracownika jako niestosowny.

Perfumy są doskonałym prezentem także dla mężczyzn, bez względu na ich wiek oraz charakter znajomości. Świetnie nadadzą się z okazji świąt czy urodzin, a także dla uczczenia wyjątkowych okazji takich jak rocznice lub świętowanie dużego sukcesu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*