Kwiatowe zapachy idealne na lato

Kwiatowe zapachy idealne na lato
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lato jest szczególną porą roku, którą uwielbia chyba każdy z nas. Cieszymy się ciepłymi promieniami słońca i korzystamy z pogodnej aury, by naładować akumulatory na chłodniejsze pory roku. Lato ma również duży wpływ na nasze zdrowie i kosmetyki, jakich używamy. Staramy się przede wszystkim zadbać o nawilżenie skóry oraz zabezpieczenie jej odpowiednim filtrem. Dbamy także o zdrowe włosy, paznokcie, dostosowujemy dietę do potrzeb organizmu w okresie letnim, jak i zmieniamy perfumy na lżejsze i bardziej naturalne. Tym samym najczęściej sięgamy po mieszanki zapachowe przypominające rośliny i kwiaty kwitnące latem, które sprawiają, że czujemy się świeżo i blisko natury.

Nuty kwiatowe zyskują coraz większe uznanie

Od kilku lat zauważamy zdecydowany wzrost zainteresowania kosmetykami naturalnymi. Dotyczy to nie tylko składników, z których są one wykonane, ale także nut zapachowych, które się im nadaje. Wszelkie sztuczne aromaty oraz nuty korzenne są wówczas passe na korzyść zapachów delikatnych i naturalnych. Tego oczekują współczesne kobiety – korzystania z kosmetyków, które naturalnie podkreślą ich urodę. Stąd rosnąca popularność zapachów kwiatowych, wśród których naprawdę można przebierać.

Zapachy kwiatowe – czyli jakie?

Zapachy kwiatowe stanowią najbardziej różnorodną oraz najszerszą grupę zapachów. Istnieje nie tylko mnóstwo gatunków kwiatów świetnie nadających się do kompozycji zapachowych, ale także wiele sposobów eksponowania danego zapachu. Do wytwarzania perfum kwiatowych używa się zarówno kwiatów suszonych jak i świeżych, od pudrowych po drzewne, zielone lub aldehydowe w podstawie, jak również w połączeniu z którymś owocem. Wiele z nich to idealnie energetyzujące, mocno orzeźwiające połączenia, które latem dodają nam energii i pozytywnie nastrajają.

Najpopularniejsze kompozycje zapachowe

Mówi się często, że kwiaty są nieodłącznym elementem kobiecej natury. Kiedy temperatura sięga 20 stopni lekkości dodają nam delikatne perfumy, a ciężkie i orientalne zapachy chowamy do szafki na chłodniejszy czas. W upalne dni stosunkowo najczęściej sięgamy po nuty jaśminowe oraz różane, które w różnych kompozycjach stanowią przeróżne zapachy, od delikatnych, po bardziej intensywne. Latem jednak lubimy zdecydowanie perfumy mgiełki, które bardzo subtelnie otulą nas zapachem ulubionych kwiatów. Wśród popularnych nut znaleźć się musi z pewnością kwiat wiśni, tak bardzo popularny nie tylko na wschodzie, ale i w Europie zapach. Dużo radości daje lekki zapach cytrusów połączony z nutą kwiatową, która pobudzi do życia lepiej niż niejedna kawa!
W zapachach z nutą kwiatową można przebierać, gdyż producenci od dawna zauważyli, że kwiaty są ulubioną nutą zapachową kobiet. Stały się zatem podstawą większości perfum. Choć niektóre bywają cięższe i bardziej wyraziste, to jednak sporo z nich ma za zadanie niczym mgiełka i delikatne muśnięcie pokryć skórę bardzo delikatnym i świeżym zapachem kwiatów. Takiego efektu oczekuje coraz więcej kobiet, które coraz częściej sięgają po właśnie tego rodzaju perfumy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*