Jak pielęgnować dojrzałą cerę według koreańskich zasad?

Jak pielęgnować dojrzałą cerę według koreańskich zasad?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet stara się zachować naturalne piękno jak najdłużej. Z zazdrością spoglądają na urodę Koreanek, których skóra zawsze wygląda nieskazitelnie i młodo. Dlatego pielęgnacja skóry metodą koreańską w ostatnim czasie stała się tak populara. Czy to dobry sposób pielęgnacji skóry dojrzałej?

Koreanki bardzo dbają o każdy etap pielęgnacji skóry. Nie pomijają żadnego elementu. O kondycji swojej skóry myślą każdego dnia, stosowana przez nie pielęgnacja przypomina bardziej rytuały, które wypracowują przez lata i często najlepsze techniki są przekazywane z pokolenia na pokolenia jako relikwie rodzinne. Do jej stosowania zawsze wybierają najlepszej jakości naturalne kosmetyki i stawiają na nawilżanie skóry. Dlatego stosowana przez nie pielęgnacja idealnie sprawdzi się, jako pielęgnacja skóry dojrzałej, która z wiekiem często staje się wysuszona. 

Na czym polega koreańska pielęgnacja skóry dojrzałej?

Często wiele osób boi się zacząć pielęgnować skórę metodą koreańską, bo cały proces wydaje im się mocno złożony i skomplikowany. Przestanie taki być, kiedy uświadomisz sobie dwie kluczowe dla nich zasady, które brzmią: chroń w dzień, a na noc oczyszczaj. Ochrona skóry w ciągu dnia polega na niewystawianiu jej na negatywne działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce czy mróz. Często kremy z filtrem UV stosuje się jedynie podczas wakacyjnego plażowania. Jest to duży błąd, ponieważ działanie promieni UV może negatywnie działać na Twoją skórę przez cały rok. Oczywiście w zimę są one znacząco słabsze, ale również wtedy stosuj kremy BB czy fluidy z filtrem. Wystrzeganie się negatywnego działania promieni opóźni procesy starzenia Twojej skóry. Unikniesz dzięki temu zmarszczek, przebarwień czy rozszerzonych naczynek. 

Oczyszczanie jest trochę bardziej złożone, ale jeśli będziesz je wykonywać codziennie, szybko wejdzie Ci w nawyk i nie pominiesz żadnego kroku. Do zmywania makijażu Koreanki używają kosmetyków na bazie olejków, takie kosmetyki usuwają nadmiar sebum i zanieczyszczenia. W drugim etapie oczyszczają twarz żelem, pianką lub emulsją do mycia twarzy, zawsze na bazie wody. Następnie przechodzą do peelingu. Jest to ważny etap szczególnie dla skóry dojrzałej, która ma skłonności do gromadzenia martwego naskórka. Peeling pozwala na zdjęcie go, dzięki czemu Twoje skóra będzie lepiej wchłaniała wszelkie produkty na późniejszych etapach pielęgnacji. Kolejnym krokiem jest tonizacja twarzy. Często pomijana, a równie ważna jak pozostałe elementy pielęgnacji. To ona pozwala na przywrócenie skórze naturalnego pH. Następny krok to maska odżywcza i nawilżająca. Zapomnij o wszelkich maskach złuszczających. Po usunięciu maski nałóż krem dopasowany do Twojej cery. Ważne, żeby twarz wycierać czystym, miękkim ręczniczkiem.

Jakie kosmetyki wybrać przy stosowaniu koreańskiej pielęgnacji?

Jeśli będziesz stosować wszystkie etapy pielęgnacji i dbać o utrzymanie jej prawidłowej kolejności, Twoja skóra będzie zawsze wygładzona i prawidłowo nawilżona. To ważne szczególnie dla cery dojrzałej, która naturalnie traci blask. Dlatego codziennie trzeba dbać o jej odżywienie. Podczas wybierania kosmetyków sprawdzaj ich skład. Koreanki zawsze wybierają te z naturalną recepturą. Składniki pochodzenia naturalnego nawilżają, odżywiają i wzmacniają naskórek. Naturalne kremy mają lekką konsystencję, które pozwala na błyskawiczne wchłanianie się, a skóra po ich nałożeniu nabiera naturalnego blasku i jest przyjemnie wygładzona. 

Koreańskie kremy zwykle mają też wspaniałe zapachy – delikatne i kobiece, niezbyt intensywne, dzięki którym za pomocą zmysłów możesz przenieść się do Azji. Stosując takie kosmetyki, działasz na swoją skórę zewnętrznie wszystkimi możliwymi sposobami, które opóźniają procesy starzenia i pomagają utrzymać zawsze promieniującą zdrowiem skórę. To wszystko, czego potrzebuje skóra dojrzała. Warto podkreślić, że wybierając kosmetyki, zawsze powinnaś zwracać uwagę na potrzeby swojej skóry. Grupa wiekowa na opakowaniach potrafi zmylić, dlatego uważnie czytaj, jakie mają działanie i skład. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*